Menstruace

28. prosince 2010 v 15:47 |  ♥♥Holčičí problémy♥♥
Jako tvoje maminka,babička,teta,kamarádka i ty jednou dostaneš svoje měsíčky.Měsíčky nejsou nemoc,naopak,je to známka toho,že tvé pohlavní orgány fungují.

Co se v tvém těle děje?
Každý čtvrtý týden pod vlivem hormonů v ženském těle ve vaječníku uzrává nové vajíčko,které přibližněpo dvou týdnech opustí vaječník.Vajíčko pak putuje vejcovodem a během 3-4 dnů se dostane do dělohy.Pokud vajíčko nebylo oplodněno,začíná menstrueca.Krev se skládá tečkami děložní sliznice,poševními sekrety a krví.

Mám nepravidelné měsíčky,proč?
První dva roky bude tvá menstruace nepravidelná,ale pak se vše uklidní a budeš je mít pravidelně.Normálně měsíčky dostáváš každých 28 dní,ale ze začátku je můžeš mít džív i později.

Co dělat když ,,to´´ dostanu ve škole?
To se stalo i mě.Poprosila jsem kámošku,která to měla pár dní přede mno,jestli nemá náhodo vložku.Měla.Ale jestli nikdo nebude mít,vem si velké množství toaletního papíru.Kdyby ti to nepomohlo,klidně řekni paní učitelce nebo straší kamarádce,ta ti určitě pomůže.

Jaká značka vložek je nejlepší?
Já používám pokaždé něco jiného,ale vložky si vybírej podle síly krvácení.Na trhu je jich mnoho.S křidelký,bez,tenké,silné,po nějaké době si ale najdeš svou značku,která ti bude vyhovovat.

náhled obrázku

náhled obrázkuVíce se dozvíš na www.ob.cz
náhled obrázku
Rozhodně se menstruace neboj,je to přirozené.
Jestli máš nějaký dotaz,napiš do komentářů!Ráda odpovím
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama